Etapa XII

Șoimii Lipova 2 - 2 Real Horia
01 apr. 2018 - 17:00Stadion Șoimii Lipova

Ieri 01 aprilie s-a disputat meciul echipei noastre impotiva celor de la Soimii Lipova, meci care a contat pentru prima etapa a returului editiei 2017-2018.
Intarziat cu o saptamana, meciul s-a disputat pe stadionul cu gazon artificial Sega din Arad.

Pe o vreme urata, cu un vant puternic si cu schimbari de directie, dar avand in spate o galagioasa galerie de aproximativ 30 de sustinatori, echipa noastra e inceput perfect, punctand pentru 1-0 prin Stochita inca din minutul 10.

Echipa noastra a continuat sa domine, dar din pacate fara nici o reusita.
Tocmai din aceasta cauza, gazdele au revenit incet-incet in joc, reusind sa egaleze, iar chiar la ultima faza a reprizei, au marcat, din pacate pentru noi, si golul de 2-1.

Reveniti de la vestiare, jucatorii nostri au continuat dominarea, ba chiar cu mult mai multa indarjire, reusind si cateva faze foarte periculoase, totul culminand cu un sut exceptional scos chiar din vinclu de portarul advers.

Toata aceasta dominare a dat roade, Stochita reusind dubla in minutul 58, aducand astfel un punct nesperat din aceasta deplasare foarte grea, deplasare in care echipa a fost insotita de o mica dar inimoasa galerie.